top of page

Regulamin sesji zdjęciowych

Sylwia Możdżonek - Projekt Migawka

Poniższy regulamin powstał na podstawie najczęściej zadawanych przez Was pytań oraz moich doświadczeń z poprzednich sesji. Jego celem jest ułatwienie naszej współpracy i rozwianie wątpliwości pojawiających się często przed spotkaniem z fotografem. Na potrzeby regulaminu, będę nazywać Was „Klientami”, a siebie „Fotografem”.

REGULAMIN

 

 1. Każdy Klient ma obowiązek zapoznania się z regulaminem przed zleceniem. Decydując się na sesję zdjęciową akceptujecie w całości jego treść.

 

REZERWACJA USŁUG

 

 1. Termin sesji należy ustalić z wyprzedzeniem, kontaktując się ze mną drogą telefoniczną, mailem lub przez formularz kontaktowy.

 2. Rezerwacja terminu sesji następuje po wpłacie zadatku w wysokości ustalonej z Fotografem (nie mniejszej niż 100 zł). Pozostałą kwotę należy uregulować najpóźniej w dniu zlecenia.

 3. Przed sesją należy wybrać pakiet zdjęciowy. Po zleceniu nie może on zostać pomniejszony. Istnieje opcja dokupienia większej ilości ujęć w cenie właściwej dla danej oferty. Można również wydłużyć czas reportażu za dodatkową opłatą, o ile będę mieć taką możliwość.

 4. Każdy rodzaj sesji można również zamówić w formie zaproszenia, płacąc za całość z góry. Termin realizacji voucheru to 6 miesięcy. Po tym terminie usługa przepada. Zaproszenia nie można wymienić na gotówkę ani zwrócić.

 5. Istnieje możliwość jednokrotnej zmiany terminu sesji zarówno ze strony Klienta jak i Fotografa, spowodowanej chorobą lub gwałtownym pogorszeniem pogody w przypadku sesji plenerowych (ulewny deszcz, śnieżyca, burza, porywisty wiatr). Proszę nie przychodzić na sesję z gorączką, kaszlem, katarem i innymi potencjalnie zaraźliwymi objawami.

 

PRZEBIEG SESJI

 

 1. Sesje zdjęciowe odbywają się w plenerze, we wnętrzu lub w studiu fotograficznym przy ul. Głębockiej 94 w Warszawie. Wszystkie opłaty związane z możliwością wykonywania zdjęć w danej lokalizacji ponosi Klient (bilet wstępu, zezwolenie na fotografowanie, wynajem przestrzeni).

 2. Na sesji zdjęciowej należy pojawić się punktualnie. Spóźnienie powoduje proporcjonalne skrócenie czasu sesji.

 3. Podczas sesji należy stosować zasady bezpieczeństwa i zdrowy rozsądek. W plenerze należy zabezpieczyć się przed niską/wysoką temperaturą, słońcem i owadami.

 4. Przygotowanie stylizacji leży po stronie klienta. Doradzam stonowane kolory i wzory oraz klasyczne, wygodne kroje. Warto zgrać się kolorystycznie z pozostałymi modelami i przygotować coś na przebranie.

 5. Dysponuję bazą własnych strojów (głównie ubrania dla dzieci, suknie dla kobiet i kilka rzeczy dla mężczyzn) oraz akcesoriów (zestawy piknikowe, namiot tipi, zabawki, dekoracje). Mogę je przyszykować po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby przez klienta.

 6. Przed sesją we wnętrzu (dom, miejsce pracy, wynajęta przestrzeń) należy je odpowiednio przygotować: uporządkować zabawki, ubrania, odkurzyć podłogę oraz schować kable i rzeczy w krzykliwych kolorach lub z dużym logo.

 7. Za szkody, które nie powstały z winy fotografa (również wyrządzone przez dzieci i zwierzęta) odpowiada klient.

PRACA NAD MATERIAŁEM

 

 1. Wierzę, że wybraliście usługi Projektu Migawka ze względu na moje portfolio oraz styl fotografii, obejmujący kadrowanie, kolorystykę i wybór uwiecznianych momentów. Zawsze staram się, aby zlecenie przebiegało w miłej atmosferze, a jego efekty były jak najlepsze. Należy jednak wziąć pod uwagę, że na jakość zdjęć mają również wpływ czynniki niezależne ode mnie: warunki pogodowe podczas plenerów, oświetlenie wnętrz, czy nastroje oraz przygotowanie się modeli do sesji. Korzystając z moich usług akceptujecie charakter oraz sposób obróbki moich fotografii.

 2. Przekazuję podgląd zdjęć w formie linku do prywatnej galerii internetowej, najpóźniej w ciągu 3 dni po sesji. Fotografie są tam prezentowane w zmniejszonym rozmiarze i ze znakiem wodnym. Na wybór ujęć czekam 30 dni. Po tym terminie sama dokonuję selekcji.

 3. Czas obróbki zdjęć wynosi do 14 dni, a dostarczenia wydruków do 30 dni od daty wyboru ujęć.

 4. Gotowe zdjęcia są przygotowane w wybranej przez Was ilości. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne zgodnie z cennikiem właściwym dla danego pakietu. Nie ma możliwości otrzymania za darmo pozostałych, niewybranych ujęć (surowych, bez obróbki). Oddaję gotowy materiał po otrzymaniu pełnej kwoty wynagrodzenia.

 5. Nie przekazuję plików RAW. Wysyłam jedynie zdjęcia w formacie JPG.

 6. Wydruki można odebrać osobiście, po uprzednim umówieniu się, przy ul. Wrzeciono 36 w Warszawie. Wysyłka jest dodatkowo płatna – jej cena to 15 zł za przesyłkę do Paczkomatu InPost. Duże lub nietypowe gabaryty wyceniane są indywidualnie.

 7. Pliki są przechowywane na moim dysku przez 6 miesięcy od dnia wyboru ujęć. Po tym terminie są usuwane, a ich odzyskanie jest niemożliwe.

 8. Pracuję nad materiałem w programach Lightroom i Photoshop. Na zdjęciach dokonuję zmian kolorystyki i kadrowania, aby nadać ujęciom przyjemny klimat. Chcę, abyście na zdjęciach wyglądali jak najbardziej naturalnie, dlatego nikogo nie odchudzam, nie odmładzam, nie zmieniam proporcji, nie podmieniam głów i części ciała. Usuwam za to drobne niedoskonałości skóry, skaleczenia, nieduże blizny.

WIZERUNEK, DANE OSOBOWE I PRAWA AUTORSKIE

 

 1. W celu rezerwacji i realizacji usługi należy powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy, nr telefonu oraz adres do ewentualnej wysyłki wydruków. Otrzymane dane osobowe (poza imionami) nie będą nikomu udostępniane i używane do celów marketingowych.

 2. Wszystkie informacje na temat Polityki Prywatności znajdują się na stronie: https://www.projektmigawka.com/polityka-prywatnosci

 3. Będzie mi bardzo miło jeśli będę mogła pochwalić się efektami naszej współpracy na mojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz w materiałach promocyjnych i portfolio. Możliwość udostępniania zdjęć z sesji jest bardzo ważna dla każdego fotografa. Uczestnicząc w sesji wyrażacie zgodę/nie wyrażacie zgody na wykorzystanie swojego wizerunku i imion do celów promocji Projektu Migawka. Udzieloną zgodę można w każdym momencie wycofać.

 4. W rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych autorem zdjęć jest Fotograf, a prawa autorskie oraz majątkowe do zdjęć pozostają po jego stronie.

 5. Otrzymując gotowe zdjęcia, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i drukować. Nie można ich jednak sprzedawać, używać do reklamy własnych usług i produktów oraz publikować w konkursach bez mojej pisemnej zgody.

 6. Jako autor zdjęć, nie wyrażam zgody na ich modyfikacje: kadrowanie, nakładanie filtrów, zmianę kolorów, dodawanie napisów, grafik itp.

   

Regulamin wchodzi w życie 22 stycznia 2021 r.

bottom of page